Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, prodej, škola
Rainbow page separator

Žďárští opětovně nabídnou k prodeji školu na náměstí

Úterý, 4. Červen 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŽďár nad Sázavou / Žďárští radní se opakovaně rozhodli dát k prodeji budovu bývalé základní školy na náměstí Republiky. Návrh ještě musí podpořit zastupitelé při zasedání 27. června.

Loni prodej objektu nakonec v zastupitelstvu těsně neprošel, různé návrhy využití historické budovy i prodejní cena vzbudily mezi obyvateli Žďáru silné emoce.

Od roku 2008, kdy byla výuka v zařízení ukončena, vedení radnice neúspěšně hledá pro objekt v centru města nějaké využití. Do rekonstrukce bývalé školy by město muselo vložit kolem deseti milionů korun, s čímž ale zatím nepočítá. Dům byl proto nabízen k prodeji, ke změně vlastníka byl nejblíže loni na podzim. Hledáním řešení, jak naložit s objektem, byla poté pověřena komise rozvoje města a životního prostředí. Navrhla udělat studii ekonomické využitelnosti budovy, což ale nakonec bylo zamítnuto jako zbytečný náklad.

Nyní se podle žďárského místostarosty Jaromíra Brychty o objekt zajímá jeden kupec, další dva zájemci po prohlídce prostor od svého záměru ustoupili. „Budu s nimi ještě hovořit. Samozřejmě s ohledem na to, jak se rozhodne v červnu zastupitelstvo,“ poznamenal Brychta s tím, že v případě schválení prodeje by o záměru informoval i společnost, která chtěla bývalou školu koupit loni na podzim.