Žďár nad Sázavou / Po dosud neznámém pachateli, který se ve Žďáře vloupal do sklepních kójí v jednom z bytových domů ve čtvrti Stalingrad, pátrají žďárští policisté.
„Ve sklepních prostorách se pachatel vloupal do dvou sklepních kójí. Jednu prohledal, ale nic z ní nevzal. Z druhé odcizil dámské horské kolo modré barvy značky Rockhopper Sport a z dalšího tam uloženého jízdního kola odmontoval přední světlo. Krádeží pachatel způsobil škodu přes deset tisíc korun. Další hmotná škoda pak vznikla poškozením dveří sklepních kójí,“ popsala policejní mluvčí Jana Kroutilová.
Případ policisté prověřují pro podezření ze spáchání dvou trestných činů, a to přečinu krádeže a přečinu porušování domovní svobody, přičemž po pachateli i odcizených věcech nadále pátrají.