Rainbow page separator

Zloději ukradli traktor z louky, kriminalisté našli je i stroj

Středa, 8. září 2021

Policie, auto

Žďársko / Traktor i dva muže podezřelé z jeho krádeže se podařilo vypátrat žďárským kriminalistům. Stroj v hodnotě téměř půl milionu korun, který v druhé polovině června zmizel z louky v katastru Vojnova Městce, se tak vrátil zpět k okradené společnosti. Oba podezřelí muži byli obviněni ze spáchání trestného činu a hrozí jim pobyt za mřížemi.
Jeden z podezřelých je z Jihlavska, druhý z Pelhřimovska a traktor se podařilo objevit ukrytý na Pelhřimovsku. „Muži ve věku pětatřicet a jednapadesát let byli obviněni z přečinu krádeže spáchané ve spolupachatelství, přičemž činem byla způsobena větší škoda,“ vyjádřil se vedoucí žďárského oddělení obecné kriminality Radek Uhlíř s tím, že starší z obviněných byl již v minulosti opakovaně soudně trestán.
Oba muži si vyslechli obvinění z toho, že z volně přístupné louky odcizili odstavený traktor – ve večerních hodinách přijeli na místo osobním autem s návěsem, na který s traktorem najeli a přepravili ho do obce na Pelhřimovsku, kde stroj ukryli ve stodole. „Mladší z obviněných z něj odstranil identifikační prvky, vybrousil výrobní číslo a vyměnil zámky dveří kabiny – traktor měl v úmyslu využívat pro vlastní účely,“ uvedla policejní mluvčí Jana Kroutilová s tím, že případ žďárští kriminalisté dále vyšetřují. „Za spáchaný trestný čin lze uložit trest odnětí svobody na jeden rok až pět let,“ upřesnil vedoucí žďárských kriminalistů.