Rainbow page separator

Zrekonstruované sportoviště slavnostně otevřou 3. září

Úterý, 13. Srpen 2019

Žďár nad Sázavou / Na 3. září byl stanoven termín slavnostního otevření zrekonstruovaného hřiště u žďárské Základní školy Švermova, které se uskuteční od 15 hodin. Hřiště bude mimo vyučování sloužit i žďárským sportovcům. „Rozhodli jsme se uspořádat veřejné prohlídky areálu a doprovodný program. Na své si tak přijdou malí i velcí,“ vyjádřil se ředitel Základní školy Švermova Jaroslav Ptáček. Doprovodný program zahrne například ukázky tréninku fotbalistů, atletů, horolezců nebo judistů.
Půldruhého roku trvající kompletní obnova přes čtyři desetiletí starého sportoviště vyšla na 22,4 milionu korun a zahrnula nový tartanový ovál s přírodním travnatým povrchem uprostřed, hřiště na házenou, tribuny, multifunkční hřiště pro míčové sporty i venkovní učebnu se stupňovitým posezením. Tam se budou moci žáci nejenom vzdělávat, ale i absolvovat různé kulturní a společenské školní akce. V relaxační zóně zase poslouží amfiteátr s pítkem, přičemž nechybí ani lezecká stěna a multifunkční plocha.
Další možností, kdy si budou moci zájemci z řad veřejnosti nové sportoviště nejenom prohlédnout, ale i vyzkoušet, se stane Svatováclavské víceboj, jenž se na hřišti uskuteční 27. září.