Rainbow page separator

Zvlněný povrch frekventované cyklostezky potřebuje opravu

Čtvrtek, 13. září 2018

Cyklostezka

Žďár nad Sázavou / Opravy by se měla v příštím roce dočkat část frekventované cyklostezky u Pilské nádrže v okolí hraničního sousoší výtvarníka Michala Olšiaka. Na řadě míst je povrch stezky pro chodce i cyklisty v úseku dlouhém několik desítek metrů vydutý a zvlněný. Na to obyvatelé Žďáru poukazovali již před časem, problémem jsou kořeny stromů rostoucích při okrajích stezky, které mají tendenci její povrch zvedat.
„V příštím roce je připravena další část cyklostezky k opravě, a to v úseku od ulice Žižkova po ulici Kovářovu. Při realizaci tohoto úseku bychom u zhotovitele chtěli objednat opravu alespoň části zvlněného povrchu u Pilské nádrže,“ informoval Jiří Kasper z odboru komunálních služeb žďárského městského úřadu.
Na jaře byla s podporou krajské dotace opravena část cyklostezky vedoucí kolem řeky Sázavy od silničního mostu na Klafar až po fotbalový stadion, loni zase dostala nový asfaltový povrch nejstarší část stezky pro cyklisty i pěší v úseku od mostu v ulici Kovářova až pod silniční most na Klafaru.