Žďár nad Sázavou, Vysočina, zboží bednářské, sudy, soudky, pípy, demižony, lahve, alkoholické nápoje
Rainbow page separator

Beránek & Beránek – Zboží bednářské

ZBOŽÍ BEDNÁŘSKÉ – BERÁNEK & BERÁNEK                                                 www.dubovesoudky.cz

soudek-dubovy-zbozi-bednarske-beranek-zdar-nad-sazavouPrvní BEDNÁŘSKÝ KRÁM v České republice najdete ve Žďáru nad Sázavou naproti bočnímu vchodu Staré radnice na nám.Republiky.

1-soudky-vice-zbozi-bednarske-beranek-zdar-nad-sazavou

 

 

 

 

 

Nabízíme:

 • Soudky na dozrání alkoholických nápojů – dubové, akátové soudky – 1, 2, 3, 5, 10, 15, 20, 25, 30, 50, 80, 100 a více l, soudky s úpravou pro bernardýna
 • Řezba a vypalování na čela soudků – možnost přizdobit čelo soudků vyřezáním, nebo vypálením číslovky (např. 40,50,60…), ovoce (např. švestky, hrušky…) nebo obdobnými nápisy. Nově nabízíme možnost negativní řezby číslic, iniciál (40, 50, 2010, J.B.). Jedná se o “vyražení” nápisu do dřeva
 • Samostatné pípy – mosazné, dřevěnné
 • Dubové sudy na zelí, maso a okurky – 20, 30, 50 a 100 l
 • Opletené demižony – demižony oplétané přírodním materiálem – pedig, 5, 10, 15, 20 l. V nabídce také lahve oplétané pedingem.
 • ??????????Dekorační čela – čela jsou vyrobena z jasanového nebo olšového dřeva. Nabízíme dvě variace: přírodní a  patinovaná
 • Imitace soudků – sud jako dekorace na uložení vína v kartonech. Zajímavá, atraktivní dekoracedo vináren a vůbec všude tam, kde se tímto způsobem podává víno. Tyto imitace soudků se vyrábí ve dvou velikostech a jsou určeny na kartony s vínem o objemu 5-20 litrů. Vyrobeny z olše, břízy, borovice. Povrch barevně tónován, lakován. Možná je i povrchová úprava patinováním – vzhled zašlého dubového dřeva.
 • Police
 • Zařízení – barový pult, sezení na zahradunebo zahradní restauraci, stolek se sedáky, stánek – mobilní pokladna, podávání a prodej propagačních materiálů apod.
 • soudek-s-rezbou-zbozi-bednarske-beranek-zdar-nad-sazavouSauna – okrouhlá saunová káď, sauna – chatka, též jako zahradní chatka, chatka na nářadí apod.
 • Pro milovníky starých časů – kláda, křeslo Tortura

 

Soudky nabízíme ve třech variacích- bez povrchové úpravy, s povrchem potřeným včelím voskem, nebo kolorované na přírodní bázi. Povrchové úpravy soudků jsou bez příplatků.

Dubové kulaté soudky s dřevěnou i mosaznou pípou (bez přizdobení) odesíláme do tří dnů. Soudky akátové o objemu 3l a sudy oválné dodáváme během tří až šesti týdnů.

 

 

ZBOŽÍ BEDNÁŘSKÉ – BERÁNEK & BERÁNEK

Veselská 60/2 (naproti bočnímu vchodu Staré radnice na nám. Republiky)

591 01 Žďár nad Sázavou

Telefon: +420 603 572 675, +420 736 667 269

Email: berainek@seznam.cz

Web: www.dubovesoudky.cz

Provozní doba:

 • po – pá: 09:00 – 12:00 a 13:00 – 17:00
 • so:        09:00 – 12:00

 

Co získáme uložením do dřevěného soudku? Proč nestačí demižón?
Je všeobecně známo, že koňak, whisky, ale i jiné ušlechtilé destiláty, jsou ukládány a zrají v dubových sudech i mnoho let. Proces zrání se nazývá esterifikace. Klíčovou roli při ní hraje kyslík prostupující dřevem a třísloviny, obsažené ve dřevě. Jejich vlivem již po 6 měsících (lépe alespoň po roce) mění pálenka velmi příjemným způsobem chuť, nebo tu méně povedenou účinně „léčí“! Sklo, jako neprodyšný materiál, esterifikaci neumožňuje, proto chuť destilátu ve skle zůstává i po letech téměř stejná.

??????????Jestliže se odhodláme (čím starší, tím lepší!) uložit a nechat zrát náš destilát delší dobu, je třeba počítat se ztrátou přibližně 4-6% objemu za rok. Podle znalců však u víceletých destilátů pokles obsahu alkoholu neškodí, naopak. A abychom tuto ztrátu omezili na nejmenší míru, uložíme soudek s pálenkou do místnosti s nízkou teplotou a vyšší vzdušnou vlhkostí. Snížení odparu lze docílit i napuštěním soudku lněným potravinářským olejem, nebo včelím voskem. Povrchovou úpravu ať jedním,nebo druhým způsobem doporučujeme i z dalších důvodů: i naplněný soudek se v sušším, teplejším prostředí na povrchu sesychá a vzniklé spáry mezi dužinami nevypadají příliš hezky. Navíc tekutina, která ukápne na holé dřevo, vytváří nevzhledné mapy. Po mastném, nebo voskovaném povrchu sklouzne beze stop.

Maximální doba uložení se doporučuje 12 let. Dle některých pramenů lze ztrátu ještě po prvním roce zrání kompenzovat tak, že úbytek doplníme novým destilátem.

 

 

 

hot-tub-koupaci-sud-beranek-zdar-nad-sazavou-1Beránek & Beránek

 • Hot tub je možné využívat celoročně a celodenně. Vždy, když si budete chtít navodit příjemný pocit uvolnění ve vodní lázni, posílit obranyschopnost organismu či zmírnit OLYMPUS DIGITAL CAMERAbolesti páteře a kloubů. To jsou jen některé účinky, které Vám umožní námi prodávaný výrobek.
 • Náš výrobek byl vyroben pro Vaše příjemně strávené chvíle s rodinou, přáteli, či jen pro Vaše osobní zpříjemnění volného času.
 • Obsluha ohřívače, který je dodáván společně s Hot tub je obdobná obsluze běžných kamen. Doporučovaná teplota vody je 37-38 stupnů Celsia, ale záleží na osobním pocitu jednotlivých uživatelů.
 • Hot tub je vyroben z masivu a k jeho kompletaci není potřeba žádné speciální nářadí. Součástí výrobku je ohřívač, schůdky, lavičky a ostatní příslušenství, které potřebujete k bezproblémovému použití.

hot-tub-koupaci-sud-beranek-zdar-nad-sazavou-2

 

 

 

 

Název Průměr Výška Objem Osob Doba topení
HT160 160 118 2,1m3 4 až 5 1,5 – 2 hodiny
HT180 180 118 2,7m3 5 až 6 1,5 – 2 hodiny
HT210 210 118 3,7m3 6 až 7 2 – 2,5 hodiny