Žďár nad Sázavou, katalog firem, restaurace, penzion, Táferna, denní menu
Rainbow page separator

Penzion – Restaurace TÁFERNA

www.taferna.cz

OLYMPUS DIGITAL CAMERATÁFERNA – Penzion – Restaurace

Budovu hostince dal postavit už v roce 1720 opat místního cisterciáckého kláštera. Rodině současného majitele patří hostinec od roku 1840.

RESTAURACE

V restauraci se podává tradiční domácí kuchyně. Restaurace Táferna je zařazena do projektu STEZKY DĚDICTVÍ – PRŮVODCE DOBRÝMI RESTAURACEMI. Mezi speciality patří např. cmunda se zelím a uzeným masem, domácí lívance s tvarohem či šulánky s mákem.

taferna-restaurace-1Restaurace má kapacitu 45 míst a jídelna 40 míst. Stylové prostředí dodává pohodu pro posezení s přáteli nejen u dobrého jídla, ale i u dobrého piva. V letních měsících je v provozu venkovní zahrádka.
Zajišťujeme celodenní stravování pro veřejnost v restauraci a jídelně penzionu. Restaurace je v provozu jako kuřácká a jídelna je nekuřácká.

Jídelna slouží i jako oddělený salónek – možné využít pro oslavy, svatby, školení a různé prezentace.

taferna-ubyt-pokoj-1Jídelní lístek       Denní nabídka

Čepujeme:

 • Rebel 10°
 • Rebel 12°
 • Zla[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];topramen 11°,
 • Zlatý Bažant 12°

UBYTOVÁNÍ
Zveme Vás na celoroční dovolenou do útulného rodinného penzionu situovaném v krásném a klidném prostředí Českomoravské vysočiny, v ekologicky nejčistší oblasti České republiky. V blízkosti se nachází památka UNESCO Žďár nad Sázavou – kostel sv. Jana Nepomuckého, v zámku Muzeum knihy a kolem mnoho rybníků a krásné přírody.

Jsme penzionem rodinného typu, každý pokoj má své sociální zařízení a sprchu. Na každém pokoji je interne[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tové připojení (kabel a wifi).

Uby[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovací kapacita – celkem pro 21 osob

Kapacita uby[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování:

 • 4 pokoje se třemi lůžky a možností přistýlky
 • 1  pokoj se třemi lůžky
 • 1 pokoj se dvěma lůžky

Uby[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování – cena za osobu a noc:

 • Osoba / lůžko 480,- Kč
 • Při obsazení pokoje 1 osobou také 480,- Kč

Uby[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování pro Vaše domácí mazlíčky je možné pouze za poplatek a po předchozí dohodě.

V penzionu je možnost celodenního stravování jak v restauraci tak v jídelně. Cena snídaně pro 1 osobu je 95,- Kč. Upozorňujeme, že v pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];torách uby[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování v penzionu platí zákaz kouření.

Budova penzionu je zapsána jako kulturní památka a nesplňuje tedy uby[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování pro osoby se zdravotními problémy, není bezbariérově přístupná. Uby[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tování v penzionu je po schodech do 1. patra. Parkování bezprostředně u penzionu a zdarma.

Kontakt:

wifiPenzion – Restaurace TÁFERNA
Santiniho 38/4
591 02 Žďár nad Sázavou

Tel.: +420 566 623 121
E-mail: [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to:info@taferna.cz“>info@taferna.cz
Web: www.taferna.cz

Provozní doba:

 • po – čt    10:00 – 22:00
 • pá – ne    10:00 – 23:00