Rainbow page separator

2. ročník multižánrového festivalu Funny Fest je za dveřmi

Pondělí, 8. srpna 2016

2. ročník multižánrového festivalu Funny Fest je za dveřmi

Ponorka – nízkoprahové zařízení pro děti a mládež připravuje další ročník multižánrového festivalového odpoledne, během kterého vystoupí hned několik hudebních kapel a tanečních uskupení. Jedinečný festival se letos uskuteční 9. září 2016 od 15 hod. v prostorách prvního nádvoří Zámku Žďár nad Sázavou. Akce si klade za cíl především přiblížit veřejnosti nízkoprahová zařízení, minimalizovat předsudky vůči těmto zařízením a poukázat na důležitost smysluplného trávení volného času dětí a mládeže.

Multižánrový festival lze označit za putovní, neboť jej pořádají všechna nízkoprahová zařízení pro děti a mládež, spadající pod Oblastní charitu Žďár nad Sázavou, a to vždy ve městě, ve kterém provozují svoji činnost. Posláním nízkoprahových zařízení pro děti a mládež je poskytovat zázemí, pomoc a podporu dětem a dospívajícím, kteří se ocitli v nepříznivé životní situaci nebo jsou jí ohrožení, a přispívat ke zlepšení kvality jejich života. Akce jako je Funny Fest pak nabízí jednu z možností jak blíže prezentovat tato zařízení široké veřejnosti.

Nejedná se však o klasický festivalový program. Připraveny budou aktivity zaměřené jak pro nejmenší děti, tak činnosti blízké mládeži a dospívajícím a na své si přijdou i rodiče. Kromě poslechu několika hudebních kapel jako Like It, Amater, Popsmog, Anetta a Manželé Soukupovi, bude pro návštěvníky připraven bohatý doprovodný program. Na akci vystoupí žáci Základní školy Komenského 6 se svojí bubenickou show, dále taneční uskupení Gingers, k vidění bude také breakdance či romské tance. Účastníci si budou moci vyzkoušet slackline neboli moderní provazo-chodectví, připraveny budou kreativní a výtvarné dílny, soutěže, hry, obří bublifuk a chybět nebude ani fotokoutek, malování na tělo či turnaj ve stolním fotbálku. V rámci prevence bude připraven také slalom s brýlemi, které simulují stav po požití alkoholu nebo marihuany.
„Program je opravdu pestrý a bohatý, proto věřím, že každý návštěvník si v něm dokáže najít to své a domů bude odcházet se spoustou nových a zajímavých zážitků. Dětem a mládeži pak především chceme ukázat možnosti, jak lze aktivně trávit volný čas a jak se zabavit,“ vysvětluje Mgr. Veronika Brychtová, vedoucí Ponorky NZDM.

Vstupné na akci je dobrovolné a výtěžek půjde na podporu Ponorky NZDM.

Pořadatelé tak srdečně zvou na tuto ojedinělou akci a těší se na návštěvníky.

Autor tiskové zprávy: Bc. Tereza Mikešová, pracovnice Ponorky NZDM

FUNNYFEST