Rainbow page separator

26 parcel pro řadovky na Klafaru bylo rozebráno za dvě hodiny

Pátek, 6. října 2017

Žďár nad Sázavou / Během dvou hodin bylo v pondělí odpoledne zarezervováno všech šestadvacet parcel pro stavbu řadových rodinných domků v budoucí Barvířské ulici v lokalitě Klafar. Vzhledem k tomu, že závazná registrace pozemků za pevně stanovenou cenu ve výši 1999 korun za metr čtvereční probíhala systémem kdo přijde nejdříve, má nejvíce šancí na úspěch, někteří zájemci čekali před úřadem už od soboty. Noc z neděle na pondělí jich na parkovišti strávilo asi patnáct a další se přidali v průběhu pondělního rána. V den rezervace mělo padesátitisícovou kauci složeno všech 29 zájemců, tedy včetně tří náhradníků.
„Zájem, který o pozemky na řadové domy byl, potvrzuje, že byl vhodně zvolen počet parcel i cena. Ukázalo se, že občany neodradily ani regulativy, které si město stanovilo. Obecně jsme zájmem potěšeni a vyvrací se tak negativní poznámky některých odpůrců řadové výstavby,“ sdělil starosta Žďáru Zdeněk Navrátil. Předpokládaný termín výstavby řadových domů je během tří let od vydání stavebního povolení.
Stavební pozemky pro samostatné rodinné domky žďárská radnice v minulosti prodávala prostřednictvím elektronické aukce, u řadovek nyní upřednostnila prodej za předem stanovenou cenu jako reakci na kritiku, že dražba ceny parcel vyžene do takové výše, kterou řada zájemců o stavbu není schopna akceptovat.