Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Brodská, Žižkova, uzavírka
Rainbow page separator

26. září končí uzavírka Brodské a Žižkovy ulice ve Žďáře

Úterý, 25. Září 2012

uzavirka-brodskaŽďár nad Sázavou/ Od středy 26. září 2012 se budou moci šoféři poprvé projet po nově opraveném úseku ulic Brodská a Žižkova ve Žďáře nad Sázavou. Motoristy proklínaná uzavírka této hlavní příjezdové cesty do žďárského sídliště Stalingrad totiž skončí ve středu po poledni, a to na základě místního šetření o předčasném užívání, které bylo provedeno na počátku tohoto týdne. Původní termín, do nějž měla být rekonstrukce státní komunikace hotová, byl přitom 15. říjen.

Následně se hovořilo o dřívějším otevření, a to na svátek svatého Václava – dne 28. září 2012. „Jsme rádi, že se to nakonec stihlo takto,“ nechala se slyšet žďárská starostka a senátorka Dagmar Zvěřinová. Ta také dodala, že při úpravách této lokality se město snažilo vyjít vstříc i četným námětům obyvatel. Opravou proto prošel například i mostek přes řeku Sázavou vedoucí od autobusových zastávek pod městským úřadem ke schodišti na Tvrz. Akce byla realizována z městských peněz. „Uvítali jsme také, že celá lokalita nyní vyhovuje bezpečnostním předpisům z hlediska přechodů pro chodce – ty jsou nyní zcela v pořádku a odpovídají všem normám,“ dodala Dagmar Zvěřinová. Jediným šrámem na vzhledu této lokality jsou zatím podle žďárské starostky dvě staré autobusové zastávky pod městským úřadem. Ty by však měly co nevidět projít výměnou za nové.

Uspíšení otevření uzavřených úseků Brodské a Žižkovy ulice pomůže i lidem, kteří cestují autobusy. Od středečního rána již totiž budou opět obsluhovány zastávky městské hromadné dopravy (MHD) „Brodská, obch. domy“ a „Okružní, horní“. A linkové spoje budou znovu zajíždět k zastávce „Brodská, lékárna“. Definitivní návrat k běžnému fungování MHD se pak plánuje do pondělí 1. října 2012. (zp)