Rainbow page separator

Afričané se vezli na podvozku z Rumunska, slezli na Vysočině

Pátek, 27. listopadu 2020

Vysočina / Další tři nelegální migranti se objevili na Vysočině. Stejně jako několik desítek předchozích v minulých týdnech se přepravovali po dálnici D1. Zmínění tři muži se podle policejní mluvčí Dany Čírtkové v pondělí 23. listopadu navečer netypickým způsobem dostali na dálniční odpočívadlo na 111. kilometru dálnice ve směru na Prahu. „Muži doslova „vypadli“ na vozovku z podvozkového prostoru bulharského kamionu. Policisty na lince 158 kontaktoval s oznámením občan, který si toho všiml. Navíc tři osoby, které se postupně zvedly z vozovky, se vydaly na útěk k blízkému lesu, což bylo na první pohled velice podezřelé,“ popsala mluvčí.

Policistům se migranty podařilo velmi rychle vypátrat. Neměli u sebe žádné cestovní doklady, které by je opravňovaly k pobytu na území České republiky, a nebyli tak schopni věrohodně prokázat svoji totožnost. Policejní hlídce pouze sdělili, že jsou státními příslušníky Maroka a že jsou uprchlíci.

„Všechny muže jsme zajistili a eskortovali na odbor cizinecké policie, kde jsme s nimi provedli prvotní úkony v rámci správního řízení, neboť  vzniklo podezření, že  cizinci vstoupili na území republiky bez cestovního dokladu a pobývali tu bez platného oprávnění k  pobytu,“ uvedl Oldřich Chaloupka, vedoucí odboru cizinecké policie Krajského ředitelství policie Kraje Vysočina.