Rainbow page separator

AR JUNIOR 2017 v ČESKÝCH BUDĚJOVICÍCH – Očima soutěžících …

Neděle, 10. Prosinec 2017

Po dlouhé přípravě jsme se v brzkých ranních hodinách dne 23. listopadu 2017 vypravili do Českých Budějovic. Každá z nás se připravovala v kategorii, která jí byla nejbližší.

Do Českých Budějovic jsme odjeli v celkovém počtu šesti soutěžících. Soutěžili jsme v těchto kategoriích: výkladní skříň, počítačová grafika při tvorbě obalu na ovocný nápoj a plakátu, špendlení na figurínu, kresba zátiší, dárkové balení a psané písmo.

Zahájení soutěže se konalo v 11.00 hodin. Všichni jsme měli hodně starostí se svoji soutěžní disciplínou a každá si hlídala svůj stanovený čas. V mezičasech jsme si prohlíželi jednotlivé soutěžní kategorie a v duchu hodnotili průběh práce ostatních soutěžících.

Soutěž trvala dva dny a pro nás to byly dny plné zážitků, inspirace a napětí, protože jsme netrpělivě čekali na vyhodnocení, které proběhlo druhý den v odpoledních hodinách.

A přišla obrovská radost! Radost o to větší, že jsme uspěli v konkurenci 16 škol z celé republiky.

Podzimní zátiší kreslila úhlem Nikola Truksová a vybojovala nádherné 1. místo.

Soutěžní kategorii Psané písmo – úprava textu s grafikou tvořila Anička Šmídová a svoji prací vybojovala krásné 2. místo.

Špendlení na figurínu s námětem Inspirace rokokem aranžovala Marika Bečková, která přivezla krásné 3. místo.

Slavnostní chvíle dospěla ke svému závěru a nás čekalo závěrečné balení a hurá cesta domů.

Unavené, ale s pocitem snad dobře odvedené práce jsme dorazili do Žďáru nad Sázavou a těšili se domů.

Poděkování patří panu školníkovi, který nás bezpečně dopravil a oběma paním učitelkám odborného výcviku, které s námi soutěž připravovaly, prožívaly a morálně nás podporovaly.

Za kolektiv soutěžících žáci 2. a 3. ročníku oboru Interiérová a aranžérská tvorba
Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou s.r.o.