Rainbow page separator

Aranžéři z Obchodky získávají profi pracoviště

Čtvrtek, 28. dubna 2022

Není novinkou, že při studiu oboru Aranžér na naší Střední škole obchodní a služeb SČMSD se studenti setkávají i s výukou grafických programů. Během studia si osvojí práci na takové úrovni, aby každý zvládl vytvořit základní propagační tiskoviny. Své dovednosti následně zúročí nejen na soutěžích v počítačové grafice, ale především ve svém profesním životě. Běžně naši studenti tvoří propagační grafiku i pro vlastní školu.
Již dlouho vnímáme potřebu modernizace výuky učebního oboru Interiérová a aranžérská tvorba. Zlomovému okamžiku předcházela několikaletá snaha tento obor vyzdvihnout a vytvořit pro aranžéry nejen krásnou dílnu, ale také malé reklamní studio, kde by vše odpovídalo reálnému prostředí. A to se nám v posledních týdnech skutečně daří. Aranžérská dílna prochází postupnou rekonstrukcí, probíhají poslední úpravy a další školní rok odstartujeme ve zcela nových pracovních podmínkách.
Mezi nové investice patří velkoformátová solventní tiskárna, která umožňuje výrobu plachet, roll-upů, fotoobrazů, samolepek na polep ploch nebo desek či perforovaných okenních fólií s homologací pro dopravní prostředky. Poté termopress pro potisk textilu, tašek či hrnečků. Dále nízkonákladový tisk pro výrobu vizitek, letáčků, plakátů nebo pozvánek či kalendářů. Nechybí ani řezaná grafika pro polep jednobarevných motivů a textů. S tímto technologickým zázemím budeme schopni nabídnout reklamní služby nejen ostatním školám, organizacím, zájmovým skupinám, sportovním týmům, ale i firmám a široké veřejnosti jako tzv. dárky od jednoho kusu.
Obor Aranžér tak získává nejen moderně vybavené odborné pracoviště pro své studenty, ale i komplexně vytvořené reklamní studio, díky kterému budeme moci veřejnosti nabídnout „full servis“ využitelný pro všechny druhy akcí, od svateb přes kulturní akce, až po drobné zakázky. Na tom všem se budou v podobě stáží podílet právě naši studenti, kteří tak získají potřebné zkušenosti pod vedením odborníků dlouhodobě se pohybujících v reklamní výrobě. Nejenže se seznámí s reklamními technologiemi, ale získají i dovednosti s obsluhou strojů potřebných k výrobě. Dostanou se tak do reálného prostředí reklamní firmy, která komunikuje se zákazníkem, dodavateli, organizuje výrobu a účetně se spravuje. Prohloubí si a zkonkretizují ekonomické znalosti a tím dojde k optimálnímu propojení teoretických poznatků s praktickým využitím. Vrcholem by se pak měla stát dovednost realizace zakázky a vše s ní související. To je náš cíl, který nachází v současném světě práce uplatnění. Významný posun, na který se všichni těšíme!

Tým aranžérů
Střední škola obchodní a služeb SČMSD, Žďár nad Sázavou, s.r.o.