Rainbow page separator

Architekti mohou posílat studie Nádražní ulice ještě v lednu

Pátek, 16. Prosinec 2016

Žďár nad Sázavou / Dosud 27 architektů a subjektů se přihlásilo do architektonické soutěže, z níž má vyjít budoucí vzhled Nádražní ulice. Návrhy mohou odevzdávat až do 27. ledna. Radnice soutěž pořádá ve spolupráci s externím konzultantem České komory architektů, předpokládaná cena je 450 tisíc korun. „Dvě třetiny nákladů budou tvořit ceny do soutěže, třetina pokryje náklady na porotu, administrativu, spolupráci s konzultantem a výstavu, kde budou studie prezentovány,“ přiblížil starosta Žďáru nad Sázavou Zdeněk Navrátil.
Nejpozději do června má být architektonická soutěž vyhodnocená. První cena je 170 tisíc, druhá 100 tisíc, třetí 65 tisíc a 35 tisíc korun je vyčleněno na mimořádné odměny. Zbytek peněz padne na administrativu, komisi, spolupráci s externím konzultantem a výstavu studií. Poté bude město jednat s autory studií na prvním až třetím místě, aby i s ohledem na ekonomickou náročnost vybralo tu nejvhodnější.
Tipy související s revitalizací ulice sbírala radnice v průběhu minulého roku, uskutečnily se také diskuse s občany včetně komentované procházky. Revitalizace bude spojená s plánovanou rekonstrukcí rozvodů vody a kanalizace v Nádražní ulici. S první etapou oprav je počítáno na jaře 2018, uskuteční se v úseku od pošty k okružní křižovatce.