areál, Pilská nádrž
Rainbow page separator

Areál u Pilské nádrže se slavnostně otevře 5. července

Pátek, 23. Květen 2014

Žďár nad Sázavou / Na 5. července je předběžně naplánováno slavnostní otevření volnočasového areálu, který je dokončován u Pilské nádrže. Jeho provoz má být zahájen se začátkem prázdnin, kompletně hotovo bude 19. června. Původně plánované otevření areálu na Mezinárodní den dětí 1. června nevyšlo kvůli opožděnému zahájení stavby. Stalo se tak z důvodu zdlouhavého výběrového řízení na dodavatele a následné kontroly při posuzování výběrového řízení, protože stavbu podpořily evropské dotační peníze.
Na stavbu areálu u Pilské nádrže a současně na úpravu okolí kostela na Zelené hoře získali Žďárští evropskou dotaci ve výši bezmála 23 milionů korun, celkové náklady se budou pohybovat kolem třiceti milionů.
U Pilské nádrže na ploše 50 tisíc metrů čtverečních vzniká několik hřišť, stolní tenis, minigolf či discgolfový areál. Návštěvníci budou moci využít novou půjčovnu loděk, šlapadel a sportovních potřeb, amfiteátr pro konání společenských akcí a chybět nebude občerstvení, posezení i cesty pro pěší.

Foto: Letecké fotografie z RC mikrokopteru