Rainbow page separator

Australští Cash Savage & The Last Drinks opět v Batyskafu

Pondělí, 14. Listopad 2016

Australští Cash Savage & The Last Drinks opět v Batyskafu

Žďár nad Sázavou / Další mimořádnou koncertní událostí v Batyskafu bude koncert Cash Savage & The Last Drinks z Austrálie. Kapela, která loni zaplnila Batyskaf hned po úspěšném vystoupení na Colours of Ostrava příjíždí po roce na známé místo znovu. V nabitém programu australanů se našel jediný termín a to úterý 15.11. od 20:00.

Cash Savage and The Last Drinks je šestihlavé hudební monstrum z australského Melbourne. Kapela, vyhlášená po nejlepších klubech Austrálie svými nespoutanými koncerty, hypnotizuje publikum nezaměnitelnou směsí zhýralého blues, alternativní country, garážového rock’n’rollu a odzbrojující otevřeností svých textů. Frontwoman kapely, zpěvačka, skladatelka, trenérka fotbalového týmu Old Bar Unicorns a vypravěčka strhujících příběhů Cash Savage, která je proslulá svým chraplavým hlasem a nepředvídatelnými vystupy na koncertech, má zjevně hudbu v krvi – věnují se jí všichni její bratři, sestra i matka a její strýc Conway Savage byl členem nechvalně známých Bad Seeds Nicka Cavea.

„Loňský koncert Cash Savage and The Last Drinks, při kterém publiku rychle stoupal tlak, byl postaven na hypnotických rytmech a syrovém zvuku skvěle sehrané kapely a samozřejmě na odzbrojujícím představení samotné Cash Savage,“ upřesnil dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka.
Druhé, zatím poslední album Cash Savage and The Last Drinks „The Hypnotiser“ (2013), které produkoval zpěvák Graveyard Train Nick Finch, získalo nadšené ohlasy australských médií a několik nominací na australské hudební ceny a bylo zařazeno mezi Top 10 alba roku 2013 v nejvýznamnějších časopisech jako jsou Herald Sun, The Age a The Sydney Morning Herald.

Cash Savage and The Last Drinks se na scéně objevili v roce 2011 a rychle si získali místo na předních australských festivalech, jako Meredith Music Festival, Deni Blues, Roots and Wave Rock WA nebo Australian World Music Expo. Cash samotná ale brázdí s kytarou Austrálii již od roku 2009. Pověst kapely už ale doletěla i přes oceán a v roce 2015 absolvovali Cash Savage and The Last Drinks své první evropské turné. Při kterém zahráli v Batyskafu a s velkým ohlasem i na na Colours of Ostrava, kde jejich vystoupení speciálně ocenila i ředitelka Colours Zlata Holušová.

V úterý 15.11. tedy v Batyskafu očekávejme dávku syrového australského country blues. Koncert kapely Cash Savage and The Last Drinks začíná již od 20:00. (aka)