Rainbow page separator

Auta překážející v čištění ulic může potkat odtažení

Neděle, 2. května 2021

Žďár nad Sázavou / Překážející auta i odstavené vraky v souvislosti s jarním úklidem mizí ze žďárských ulic. Radnice letos postupuje přísněji vůči motoristům, kteří nechají auto zaparkované tam, kde zrovna kvůli čistění ulic platí zákaz stání. Výsledkem je více odtažených automobilů než v minulých letech, a to také z toho důvodu, že dost lidí kvůli epidemiologické situaci stále pracuje z domova a autem ráno nevyjíždí. Loni navíc jarní úklid ulic Žďáru neproběhl v plném rozsahu.
Letos však padají nejenom blokové pokuty od strážníků, ale také jsou překážející auta odtahována, což jejich majitele vyjde podstatně dráž než pokuta. Odtah se týká i dlouhodobě stojících vraků. Pokud se nepodaří zjistit jejich majitele, je na řadě likvidace vozidla. Letos se to dotklo už tří desítek aut a další jsou v řešení.
Riziku odtažení auta se při blokovém čistění ulic, které je přenosným značením avizováno týden dopředu, může vyhnout motorista, jenž je v karanténě nebo nemocný, má porouchané auto či z jiného důvodu přeparkovat nemůže. V tomto případě stačí dát lístek s informací a telefonním kontaktem za stěrač, anebo viditelně za přední sklo. Takové auto po domluvě odtaženo nebude.