Rainbow page separator

Azylový dům pro muže zažil vánoční překvapení

Úterý, 15. Prosinec 2015

Azylový dům pro muže Žďár nad Sázavou - Vánoční překvapení od Charity

Žďár nad Sázavou / Malé dárkové pozornosti se v nadcházející čas vánoční rozhodli připravit zaměstnanci Oblastní charity Žďár nad Sázavou ve spolupráci se žďárským Azylovým domem pro muže, spadajícím pod Sociálním služby města Žďár nad Sázavou, a službou AL PASO třebíčské Charity. Všechny tyto tři služby mají jedno společné, a to především celoroční péči o tytéž klienty bez domova, které doprovází na cestě k běžnému životu.

Obdarovaní tak nalezli v dárkovém balíčku zejména základní potraviny, hygienické potřeby nebo teplé ponožky.
„Věříme, že tento krok přispěje k příjemnějšímu prožití vánočních svátků klientů Azylového domu pro muže. Zakoupení těchto drobností bylo umožněno jen díky štědrosti dárců Tříkrálové sbírky,“ sdělila Mgr. Jana Kincová Křížková, pracovnice žďárské Charity, která společně s kolegou z Oblastní charity Třebíč dárky v pondělí 14. prosince předala.
Pomoci lidem v nouzi se žďárská Charita věnuje od svého počátku. Jedná se především o poskytnutí základních potravin, nákup léků a hygienických potřeb lidem, kteří se ocitli v nepříznivé situaci a nejsou schopni ji řešit vlastními silami nebo pomocí nejbližšího okolí. To vše na základě proběhlého šetření a za splnění organizací stanovených podmínek.

Autorka tiskové zprávy: Lenka Šustrová