Rainbow page separator

Babybox ve žďárském domě s pečovatelskou službou nebude

Pátek, 1. Červenec 2016

Žďár nad Sázavou / Radní neschválili návrh na umístění babyboxu v domě s pečovatelskou službou v Libušínské ulici. Seznámili se předtím s dostupnými informacemi a stanovisky odborníků. Jako problém se ukázalo, že v domě s pečovatelskou službou není odborný zdravotnický personál k zajištění péče o novorozence. Ten je k dispozici až v novoměstské nemocnici, kam by miminko musela přepravit sanitka.
„Na základě informací, které jsme posuzovali, stále hledáme ve Žďáře vhodné místo k umístění babyboxu, ale zatím z toho vyplývá, že by k tomuto účelu byla nejvhodnější novoměstská nemocnice,“ uvedl žďárský místostarosta Josef Klement.
Umístění babyboxu v nemocnici se zvažovalo před šesti lety, nakonec ale k realizaci nedošlo. „Nové Město je poměrně malé, babyboxy by podle mého názoru měly být ve větších městech,“ myslí si zakladatel sítě babyboxů Ludvík Hess s tím, že by rád pokryl všechna okresní města. V republice funguje sedmdesát babyboxů, které jsou v drtivé většině přímo v nemocnicích. Tři z nich jsou zřízeny při zdravotnické záchranné službě, jeden v domově důchodců a dva v úřadu místní části hlavního města. Zatím do nich bylo odloženo 139 dětí.