Rainbow page separator

Barevné separační tašky na Žďársku přibývají

Pátek, 6. Listopad 2015

Tašky na třídění odpadu

Žďársko / Stovky sad speciálních separačních tašek si objednávají města a obce na Žďársku. S cílem usnadnit obyvatelům třídění odpadů v domácnostech je distribuuje obalová společnost EKO-KOM společně s městy a obcemi. O náklady se dělí rovným dílem. „Jen v okrese Žďár nad Sázavou jsme jich do obcí zajistili téměř jedenáct set kusů. A zájem je stále o další,“ informovala regionální manažerka společnosti EKO-KOM Jana Úšelová.
Separační sady obsahují tři kusy omyvatelných a recyklovatelných tašek, které barevně odpovídají jednotlivým typům tříděného odpadu. Tašky jsou vyráběny ve dvou velikostech o objemu 40 a 20 litrů. Lidem umožní přehledné ukládání tříděného odpadu, pohodlné odnesení do kontejnerů a opakované využití. Mají nosnost až deset kilogramů.
Například v Jimramově pořídili po sto kusech od každé velikosti. „Uvidíme, jaký to bude mít efekt do budoucna, ale my tomu věříme. Do domácností jsme je dávali zdarma,“ sdělil jimramovský starosta Josef Homolka.
Ve žďárském okrese se do projektu zapojily i další obce, například Bory, Osová Bítýška, Věcov, Petráveč, Blízkov nebo Baliny.