Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, Batyskaf, pomoc, Krábek
Rainbow page separator

Batyskaf přispěl na léčbu kamaráda

Pátek, 18. listopadu 2011

Žďár nad Sázavou / Více než dvacet pět tisíc korun se podařilo vybrat ve žďárském Kulturním centru Batyskaf v rámci benefiční akce „Ruce pro Petra“. Prostředky budou použity na speciální léčbu Petra Krábka, dvaadvacetiletého mladíka, který prodělal těžkou klíšťovou encefalitidu a je již přes rok upoután na invalidní vozík.

Benefice „Ruce pro Petra“ je společným nápadem pedagogů žďárské Základní školy Švermova 4 a provozovatelů KC Batyskaf. Celý projekt vyvrcholil ve čtvrtek 3. listopadu, kdy se ve žďárském kulturním domě sešla téměř tisícovka lidí, aby svou účastí a dobrovolným vstupným přispěli na sbírku určenou na  zaplacení speciální léčby. Akce měla večerní pokračování ve žďárském kulturním centru Batyskaf, kde vystoupily v rámci benefice celkem tři hudební skupiny. „Bylo to naprosto přirozené, Petr totiž patří k častým návštěvníkům Batyskafu, je to náš dlouholetý kamarád a navíc hraje v několika žďárských kapelách, které u nás poměrně často vystupují,“ vysvětluje hlavní důvody pro vznik benefiční akce dramaturg Batyskafu Aleš Kostečka. Ten zároveň připomíná, že v průběhu večera se na dobrovolném vstupném vybralo přes dvacet tisíc korun, samo kulturní centrum pak přispělo z „vlastního“ dalšími pěti tisíci. „Celkem jsme tedy na účet zřízený u Konta Bariéry poslali 26.500,- Kč,“ dodává Kostečka.

Společně se 133 tisíci Kč, které se podařilo vybrat odpoledne v kulturním domě, tak na účet připutovalo za jediný den téměř 160 tisíc Kč. (blk)

Vybrané finanční prostředky budou použity na úhradu speciálního léčebného pobytu ve slovenských Piešťanech. Od toho si Petrovi kamarádi slibují, že mu pomůže znovu rozpohybovat tělo. „Plánujeme i další akce. Sbírka v Batyskafu bude pokračovat až do vánoc, a také výtěžek z připravovaného vydání kompilace žďárských kapel nazvané „ZR MUSIC“ by měl směřovat k tomu, aby se Petr co nejdříve vrátil do plného života,“ vysvětluje na závěr Aleš Kostečka. Podle něj je možné  veškeré informace o způsobu jak přispět získat právě v KC Batyskaf.