Rainbow page separator

Betlémské světlo bude hořet nejenom v kostelech

Pátek, 20. Prosinec 2013

Žďár nad Sázavou / V sobotu 21. prosince rychlíkem v 7.31 ve směru od Brna do Žďáru nad Sázavou dorazí Betlémské světlo. Na nástupišti ho od skautů z Brna převezmou žďárští skauti a přenesou ho do kostela svatého Prokopa a do baziliky Nanebevzetí Panny Marie v zámku. Odtud si pak Betlémské světlo mohou lidé až do Štědrého dne odnášet domů. Skauti plamínek přinesou i do žďárských domovů pro seniory.
Kromě kostelů si budou moci zájemci své svíčky od Betlémského světla připálit i v prodejně Květinka ve Veselské ulici a hořet bude také v úschovně zavazadel na žďárském nádraží. V pondělí 23. prosince si lidé mohou zapálit svíčku rovněž od plamínku v recepci městského úřadu.
Plamen zažehnutý v místě narození Ježíše Krista se nejdříve letecky přesouvá do Vídně, posléze je rakouskými skauty předán čekajícím skautským delegacím z celé Evropy, jež si Betlémské světlo odvážejí do své vlasti.
Tradice rozvážení Betlémského světla vznikla v roce 1986 v Rakousku. V Česku se zvyk začal šířit v roce 1989, první Betlémské světlo přivezli do tehdejšího Československa čeští exiloví skauti z Rakouska.

Foto: https://www.zdarskypruvodce.cz/letecka-fotografie-z-rc-mikrokopteru/