Rainbow page separator

Běžci u Koupaliště podpoří činnost Domácího hospice Vysočina

Neděle, 4. září 2022

Nové Město na Moravě / V pořadí už počtvrté uspořádá Domácí hospic Vysočina se sídlem v Novém Městě charitativní běh. Uskuteční se v sobotu 10. září od 14 hodin, start je u novoměstského rybníka Koupaliště. Na účastníky běhu, jehož výtěžek podpoří činnost domácího hospice, čekají tratě v délce dva a pět kilometrů, speciální zábavná trasa pro děti i doprovodný program včetně občerstvení.
Charitativní běh je určený zájemcům všech věkových kategorií, ale i chodcům, neboť trasy není nutné jenom proběhnout, ale také projít či v případě dětí projet na koloběžce nebo odrážedle. Účastníci akce se mohou těšit také na výtvarné dílničky, vystoupení moderních gymnastek i překvapení.
K účasti na charitativním běhu pro hospic se je nutné zaregistrovat, a to buď předem prostřednictvím webu www.behyprohospice.cz, anebo až v den konání přímo na místě. Startovné činí pro dítě do 15 let 80 korun, starší lidé zaplatí 299 korun. Rodinná registrace, která zahrne dva dospělé a maximálně tři děti, činí 500 korun.
Veškeré finanční prostředky získané při charitativním běhu jsou určeny k dofinancování třech automobilů, které poslouží pracovníkům hospice při poskytování domácí hospicové péče. Nadace Divoké husy navíc přislíbila zdvojnásobit výtěžek akce až do výše 60 tisíc korun.