Rainbow page separator

Biatlon omezí provoz na „devatenáctce“ mezi Žďárem a Městem

Středa, 14. Prosinec 2016

Biatlon omezí provoz na „devatenáctce“ mezi Žďárem a Městem

Nové Město na Moravě / Dopravní omezení čekají řidiče v okolí Nového Města v souvislosti se Světovým pohárem v biatlonu, jenž se ve Vysočina Areně uskuteční od čtvrtka do neděle.
Uzavřen bude úsek silnice I/19 mezi odbočkou k nemocnici a kruhovým objezdem na okraji Nového Města. Šoféři se nedostanou také do Vlachovické ulice, která poslouží výhradně pro pěší návštěvníky, kteří budou z parkovišť mířit do sportovního areálu. Na silnici I/19 mezi Žďárem a Novým Městem bude zakázán vjezd vozidlům nad 3,5 tuny, objízdná trasa povede obousměrně ze Žďáru po silnici I/37 do Ostrova nad Oslavou, poté po silnici II/388 do Bobrové a odtud po silnici II/360 do Nového Města. Osobní auta a menší náklaďáky využijí objížďku z Nového Města přes Petrovice, Hlinné a Jámy. Všechna vozidla mohou používat objízdnou trasu z Nového Města přes Sněžné, Fryšavu a Tři Studně. „Zásadní změny dopravního značení se budou týkat některých dalších komunikací v okolí Nového Města, kdy některé silnice budou dočasně pouze jednosměrné. Jedná se o úseky silnic mezi obcemi Radňovice – Slavkovice, Slavkovice – Petrovice, Radňovice – Jiříkovice, Jiříkovice – Harusův kopec a úsek silnice od odbočky ze silnice I/19 směr Slavkovice,“ informovala krajská policejní mluvčí Dana Čírtková. Doplnila, že komunikace, kde dojde ke změnám, budou označeny značkami.
Při naplnění kapacity záchytných parkovišť se k parkování použije i část „devatenáctky“ mezi kruhovou křižovatkou a odbočkou k nemocnici. Další parkovací místa budou k dispozici na záchytných parkovištích ve Žďáře. Šoféři mířící na biatlon i ostatní řidiči se mají v inkriminované oblasti řídit podle dopravního značení či pokynů policistů.