Rainbow page separator

Biatlonový pohár zkomplikuje dopravu; uzavře i „devatenáctku“

Pondělí, 17. Prosinec 2018

Biatlon omezí provoz na „devatenáctce“ mezi Žďárem a Městem

Nové Město na Moravě / V souvislosti s konáním Světového poháru v biatlonu v novoměstské Vysočina Areně ve dnech 19. až 23. prosince se řidiči musí připravit na řadu dopravních omezení. Uzavřeny budou nejenom některé komunikace v Novém Městě, ale například i část frekventované silnice I/19 mezi Novým Městem na Moravě a Žďárem nad Sázavou, která se již při minulých biatlonových akcích používala jako odstavná plocha pro auta. Už od 17. prosince dojde ke zjednosměrnění provozu v ulici Tyršova, od 20. prosince pak i v ulici Nezvalova. Jednosměrně budou mezi 20. a 23. prosincem moci projet šoféři z Radňovic do Jiříkovic, z Jiříkovic do Nového Města, ze Slavkovic do Petrovic a z Nového Města do Slavkovic. Po celou dobu trvání biatlonového poháru bude pro běžnou dopravu zavřena také silnice od zastávky u nemocnice až do Vlachovic.
Uzavírka pro motorová vozidla čeká od 22. do ranních hodin 23. prosince Vratislavovo náměstí, kde se odehraje zakončení akce, nejdříve půjde o zjednosměrnění provozu od Palackého náměstí k ulici Školní, odpoledne se zavře celé prostranství. Dopravní změny se dotknou i linkové autobusové dopravy. Kompletní informace včetně objízdných tras jsou zveřejněny na webu novoměstské radnice.
Řidiči rovněž od 20. prosince až do konce závodů neprojedou „devatenáctkou“ – uzavřena bude od kruhové křižovatky v Novém Městě po odbočku ke Slavkovicím. Objížďka povede přes Petrovice, Hlinné a Jámy, těžká doprava musí přes Radešínskou Svratku, Bohdalec, Ostrov nad Oslavou a Vatín.