Rainbow page separator

Blikající policejní vůz se v křižovatce střetl s osobním autem

Sobota, 18. května 2019

Žďár nad Sázavou / Oznámení o dopravní nehodě, která se stala na křižovatce ulic Neumannova, Dolní, Žižkova a Havlíčkovo náměstí, přijali ve středu 15. května krátce před sedmnáctou hodinou policisté. Na místě došlo ke střetu dvou osobních aut, přičemž jedním z nich byl policejní vůz jedoucí k zásahu.
„Vozidlo Škoda Octavia v barevném provedení Policie České republiky se zapnutým zvláštním výstražným světlem modré barvy projíždělo po ulici Havlíčkovo náměstí po silnici I/37 směrem ke světelné křižovatce s ulicí Neumannova, Dolní a Žižkova. Policejní hlídka obvodního oddělení vyjížděla k provedení služebního zákroku. V prostoru světelné křižovatky došlo ke střetu s osobním vozidlem Opel Astra. U řidiček obou automobilů byly provedeny dechové zkoušky s negativními výsledky,“ popsala policejní mluvčí Dana Čírtková.
Při srážce na autech vznikla hmotná škoda za 120 tisíc korun, ke zranění žádného z účastníků nehody nedošlo. „Další okolnosti a míra zavinění jsou předmětem policejního šetření, které provádějí policisté z dopravního inspektorátu Žďár nad Sázavou,“ doplnila Dana Čírtková.