Rainbow page separator

Bourání starého dětského oddělení začne v polovině července

Pátek, 7. července 2017

Nové Město na Moravě / Demolice a následná výstavba nového dětského oddělení v novoměstské nemocnici, k níž mělo původně dojít už v dubnu, bude zahájena v průběhu července.
„Zástupci Kraje Vysočina coby investora stavby nového pavilonu dětského oddělení podepsali 28. června smlouvu s dodavatelem stavby – firmou PKS stavby. Firma převezme staveniště v úterý 11. července,“ informoval mluvčí novoměstské nemocnice Petr Hladík.
Výstavbě nového dětského oddělení bude předcházet zbourání původní budovy z 50. let minulého století, nyní nejstarší v areálu novoměstské nemocnice. Ta je již ve špatném stavu, nevyhovuje současným technickým a provozním nárokům a její rekonstrukce, o níž se dříve uvažovalo, by vyšla dráž než demolice a výstavba nového moderního pavilonu.
Nový dětský pavilon by měl být dokončený závěrem příštího roku. Lůžková kapacita dětského oddělení se tím má zvýšit ze stávajících 25 na 33 lůžek v jednolůžkových až čtyřlůžkových pokojích. Pavilon čekající na demolici je již nějakou dobu prázdný, jak ambulance, tak i malí pacienti z lůžkového oddělení jsou v náhradních prostorách v rámci dalších nemocničních oddělení.