Vysočina, vysocina, aktuality, bouřka
Rainbow page separator

Bouřka na Vysočině

Pondělí, 2. Červenec 2012

V průběhu noci a časných ranních hodin zasahovali hasiči na Vysočině u 56 událostí v souvislosti s počasím. Ve většině případů odstraňovali stromy a větve, které padly na komunikace a bránily tak plynulému provozu. Nejčastěji zasahovali hasiči na Jihlavsku – 26 krát, nejméně na Třebíčsku – jedenkrát.Nejvíce výjezdů evidujeme od 21:36 hod do půlnoci – 40. Všechny události se obešly bez zranění.

Stromy hasiči odstraňovali na Jihlavsku například u Nových Dvorů, Záborné, Dobronína, Nadějova nebo Třeště.Na Pelhřimovsku komplikovaly popadané stromy dopravu na komunikacích u Pravíkova, Humpolce nebo Jakubína.Na Havlíčkobrodsku odstraňovaly jednotky požární ochrany stromy například u Rušinova, Ždírce nad Doubravou nebo České Bělé.Na Žďársku odstraňovali hasiči stromy u Věcova, Vepřové, Polničky nebo Budče.

Problémy nebyly však jen na silnicích, hasiči museli odstraňovat popadané stromy také ze železničních tratí. Ve 23:55 hod vyjela jednotky HZS SŽDC Havlíčkův Brod k odstranění stromu z kolejiště u obce Termesivy na Havlíčkobrodsku. O tři minuty později byl ohlášen další padlý strom v kolejišti u Stříteže na Jihlavsku. Před pátou hodinou ranní odstraňovali profesionální hasiči ze stanice Třešť strom z kolejiště u železničnízastávky v Třešti.

V 02:00 hod padl vzrostlý strom na dráty telefonního vedení na ulici U Boroviny v Jihlavě. Jihlavští profesionální hasiči provedli jeho odstranění za pomoci motorové pily.

Přehled výjezdů:

Jihlavsko: 26

Havlíčkobrodsko: 9

Pelhřimovsko: 6

Třebíčsko: 1

Žďársko: 14