Rainbow page separator

Brodská ulice z přehledu vyšla jako nejnebezpečnější v kraji

Úterý, 12. Září 2017

Projekt křižovatky v Brodské ulici se má řešit komplexně

Žďár nad Sázavou / Silnice I/19 v Brodské ulici ve žďárské čtvrti zvané Stalingrad je podle aktualizovaného přehledu pojišťovny Allianz s názvem Allianz Automapa nejnebezpečnějším úsekem v Kraji Vysočina. Za roky 2014 až 2016 v místě při nehodách zemřeli dva lidé. „V obytné čtvrti tam v minulých třech letech došlo k devíti nehodám se dvěma smrtelnými zraněními,“ potvrdil mluvčí Allianz pojišťovny Václav Bálek.
Mezi pět nejnebezpečnějších úseků na Vysočině se ze žďárského okresu v posledních třech letech dostala ještě křižovatka na silnici I/37 s komunikacemi vedoucími do Polničky a do Světnova. Křižovatka „obsadila“ páté místo, přičemž v letech 2014-2016 se tam při kolizích těžce zranili dva lidé.
Jako druhý nejnebezpečnější vysočinský silniční úsek v aktualizované Allianz Automapě figuruje křižovatka v severovýchodní části Havlíčkova Brodu, kde na silnici I/34 došlo ke třem nehodám s jedním smrtelným a jedním těžkým zraněním. Na třetím místě se ocitla křižovatka na silnici I/34 v ulicích Brodská a Chrudimská ve Ždírci nad Doubravou a na čtvrtém nehodový úsek silnice I/38 severně od Vílance na Jihlavsku.