Žďár nad Sázavou, zdar nad sazavou, aktuality, rekonstrukce, Bratří Čapků
Rainbow page separator

Brzy začne rekonstrukce ulice Bratří Čapků

Pondělí, 11. března 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERAŽďár nad Sázavou / Na 6,7 milionů korun bez DPH vyjde rekonstrukce povrchů komunikací ve žďárské ulici Bratří Čapků – žďárská radnice již schválila vyhlášení výběrového řízení na dodavatele stavby. Opravovat se bude nejenom silnice, ale i chodník, rozvody veřejného osvětlení a rozhlasu, rozšiřovat se budou plochy pro parkování au[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomobilů. „Rádi bychom, aby veškeré práce byly dokončeny do podzimu,“ vyjádřil se žďárský mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Ladislav Bárta.

Nová asfal[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tová silnice bude disponovat pětimetrovou šířkou, devětatřicet parkovacích míst, která jsou v ulici, dostane povrch ze zámkové dlažby. K nim navíc pro auta přibude ještě dalších dvaačtyřicet podélných stání, což s sebou podle přání tamních obyvatel nese co nejmenší zásah do veřejné zeleně.

Nový chodník vznikne i podél ulice Neumannova od zastávky MHD směrem ke gymnáziu a v Neumannově ulici pak i nový přechod pro chodce.