Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, cyklostezka
Rainbow page separator

Bystřice žádá o dotaci na cyklostezku

Pátek, 14. Červen 2013

Bystřice nad Pernštejnem / O dotaci na další cyklostezku požádali zástupci Bystřice. Mělo by se jednat o pokračování stezky pro cyklisty, která byla v roce 2010 vybudována na „staré“ silnici nad Domanínkem až po parkoviště nad Domanínským rybníkem. Akce bude rozdělena na tři etapy, tou první by bylo zajištění bezpečného přejezdu cyklistů přes silnici I/19. Dále by stezka vedla krajem lesa podél „devatenáctky“, o tuto etapu by se postaraly Lesy ČR, a vyústila by za odbočkou ze státní silnice ke Skalskému dvoru. Tím by se cyklistům usnadnilo napojení na cyklotrasy sousedního Novoměstska.

Na stavbu by Bystřičtí potřebovali asi tři miliony korun. „Máme šanci na získání sedmdesátiprocentní dotace,“ informoval bystřický místostarosta Josef Vojta. Pokud město peníze získá, což bude jasné zhruba za měsíc, stezku postaví ještě letos.

Zlepšování podmínek pro cyklisty se v Bystřici věnují již několik let, počítají přitom jak se stavbou nových cyklostezek, tak i s využitím polních cest a málo frekventovaných komunikací. Po asfaltové trase na „staré“ silnici byla v roce 2011 zprovozněna ještě cyklostezka a třísetmetrový ovál pro in-line bruslaře v lokalitě Lužánky.