Rainbow page separator

Bystřické Slavnosti brambor nabídnou speciální bramborové pivo

Neděle, 18. Září 2016

Bystřice nad Pernštejnem / Bramborové pivo mohou opět ochutnat návštěvníci čtvrtého ročníku Slavností brambor. Ty se o prvním říjnovém víkendu uskuteční v bystřickém centru Eden. Chybět nebudou soutěže, jízda traktorem, rovnání balíků, bramborová olympiáda, přednáška pracovníků Výzkumného ústavu bramborářského, bramborové delikatesy a menu, kuchařská show a další doprovodný program. Součástí vstupného je porce bramborové polévky.
V rámci Slavností brambor se i letos odehraje klání jedlíků a stánky na nádvoří nabídnou různé speciality z brambor, jako je například bramborový tatarák, lokše se sádlem či pečené zámecké brambůrky. K zakoupení budou brambory, farmářské produkty i domácí mošt.
Várka speciálního bramborového piva značky Mittrowsky momentálně zraje v tancích. „Toto pivo vaříme pouze na Slavnosti brambor a jeho obliba u návštěvníků rok co rok stoupá,“ sdělil sládek minipivovaru v centru Eden Vladimír Vecheta. Podstatou výroby tohoto piva je nahrazení části obilného sladu bramborami či bramborovým škrobem. „V případě bystřické receptury je objem běžně použitého sladu pouze padesát procent, druhou polovinu surovin tvoří brambory,“ dodal sládek s tím, že na slavnosti je navařeno tři sta litrů speciálu o desetiprocentní síle.