Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, Bystřičan, vlak
Rainbow page separator

Bystřicko bude propagovat vlak Bystřičan

Úterý, 16. Duben 2013

Bystřice nad Pernštejnem / Vlaková souprava Bystřičan s potiskem kreslených obrázků atraktivních míst Bystřice nad Pernštejnem a jejího okolí bude od června přepravovat cestující na trase Žďár nad Sázavou – Tišnov. Poprvé se na bystřickém nádraží představí 8. června v rámci propagační jízdy.

Bystřická radnice investovala 150 tisíc korun do potisku vlaku. „Vybírali jsme ze dvou návrhů. Rozhodovali jsme se mezi fotografiemi a kreslenými motivy, nakonec jsme dali přednost obrázkům,“ informoval bystřický starosta Karel Pačiska.

Na jedné straně vlakové soupravy bude vyobrazeno například bystřické náměstí s kostelem, hrad Pernštejn, westernové městečko, strašidelný zámek Draxmoor, Vlčí kámen či přírodní park Svratecká hornatina. Opačnou stranu vlaku bude zdobit kupříkladu zřícenina Zubštejn, přehrada ve Víru, tamní ledová stěna, Domanínský rybník, uranové doly, karasínská rozhledna, Skalský rybník, vítochovský kostelík či rozhledna v Horním lese.

Kromě Bystřice nad Pernštejnem se k nabídce Českých drah umístit svoji reklamu na regionální vlakové soupravy, které jezdí v Kraji Vysočina, připojilo ještě pět vysočinských měst – Velké Meziříčí, Chotěboř, Jaroměřice nad Rokytnou, Jihlava a Náměšť nad Oslavou.