Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, almanach, škola
Rainbow page separator

Bystřickou školu připomene i almanach

Pátek, 3. Květen 2013

OLYMPUS DIGITAL CAMERABystřice nad Pernštejnem / Almanach, ve kterém se podařilo shromáždit tabla téměř všech ročníků od prvních maturantů z roku 1957, nechala vydat Vyšší odborná škola a Střední odborná škola v Bystřici nad Pernštejnem u příležitosti oslav 110. výročí založení vzdělávacího zařízení (původně Hospodářské školy, později Střední zemědělsko-technické školy) a 60. výročí novodobé střední školy.

Další publikace je věnována nejmladší kulturní památce na Vysočině, kterou současný objekt školy, jenž byl postaven před 50. lety, je.

Oslavy se uskuteční ve dnech 7. až 11. května, jejich hlavní část se odehraje v sobotu 11. května. Do Bystřice se sjedou stovky hostů. Čeká je kupříkladu zahájení oslav jubileí v kulturním domě, prohlídka prostor školy, výstava zemědělské techniky, školní zahradní party, koncerty, módní přehlídka, večerní výroční bál, zahradní country bál či setkání absolventů s učitelským sborem a zaměstnanci školy. Akce bude spojena i s 3. ročníkem studentského majálesu, který organizuje zemědělská škola s bystřickým gymnáziem. Ten se uskuteční v pátek 10. května.