Rainbow page separator

Bystřický filmový festival se rozšířil i do Nového Města

Sobota, 10. Srpen 2019

Bystřice nad Pernštejnem, Nové Město na Moravě / Tradiční bezmála týden trvající festival Start film, který v Bystřici pořádá Kinematograf bratří Čadíků, začne v sobotu 10. srpna večerním promítáním na Masarykově náměstí, a to české komedie Po čem muži touží. Z programu filmového festivalu studentské tvorby si ale vyberou i ti, kteří chtějí nad filmy přemýšlet nebo si o nich povídat, a to při projekcích v bystřickém kulturním domě.
Novinkou čtvrtého ročníku festivalu je jeho rozšíření do Nového Města na Moravě, tamní projekce pod širým nebem odstartují v úterý 13. srpna na nádvoří Horácké galerie, navíc i s kapelou Hrabě Monte Crazy. Promítat se bude od středy 14. srpna i v kulturním domě, kde se publikum rovněž seznámí s nejlepšími studentskými snímky.
V Bystřici bude festival oficiálně zahájen v neděli 11. srpna pohádkou Čertí brko, s níž přijede i její producent Ondřej Beránek spolu s dalšími tvůrci. Režisér Radim Špaček a herecké trio Filip Březina, Alan Weissabel a Jan Mansfeld zase otevřou přehlídku v Novém Městě v úterý 13. srpna sportovním historickým dramatem Zlatý podraz, které se může pyšnit devíti nominacemi na České lvy. Z dalších festivalových hostů lze zmínit například režiséra a herce Bohdana Karáska a herečku Petru Nesvačilovou, kteří publiku představí tragikomedii Karel, já a ty. Vzácným hostem bude Peter Freestone, který byl po dobu dvanácti let osobním asistentem Freddieho Mercuryho a podílel se i na filmu Bohemian Rhapsody, jímž bude festival 16. srpna v Bystřici zakončen. Podrobný program je k dispozici na webu www.startfilm.cz.