Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, kronika
Rainbow page separator

Bystřičtí chystají obrazovou kroniku

Středa, 5. Prosinec 2012

Bystřice nad Pernštejnem / Obrazovou kroniku ve snaze zachovat dalším generacím pestrý výběr fotografií z různých významných akcí pořádaných ve městě a jeho nejbližším okolí připravují v Bystřici nad Pernštejnem. Má doplnit klasickou kroniku, jež se v obcích vede ze zákona.

Ta se už ale v Bystřici oproti předešlým letům nepíše ručně, nýbrž se vede v elektronické podobě, přičemž předchozí starší části kroniky postupně přepisují bystřičtí studenti. „Obrazový kronikář, což je nová funkce, bude fotit vybrané akce, na kterých jsme nemívali žádného oficiálního fotografa,“ poznamenal starosta Bystřice Karel Pačiska s tím, že nezřídka pak museli chodit po lidech a pracně shánět nějaké fotky, když je potřebovali kupříkladu do zpravodaje.

Nyní si Bystřičtí fotky budou moci vytřídit, popisovat a ukládat na nosiče elektronických dat. Při výběru námětů budou referovány akce, které mají ve městě dlouholetou tradici a poutají velkou pozornost obyvatel, takže se na ně po letech jistě rádi podívají. Zástupci bystřické radnice se později rozhodnou, zda budou pořízené fotky jenom ukládat na nosiče a archivovat, anebo je i vytisknou.