Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, stadion
Rainbow page separator

Bystřičtí opět uvažují o stadionu

Neděle, 28. Říjen 2012

Bystřice nad Pernštejnem/ K myšlence vzniku umělé ledové zastřešené plochy ve městě se opět vrátili bystřičtí zastupitelé. Ačkoliv před časem projektovou dokumentaci a přípravu zakázky neschválili, téma bylo znovu otevřeno. „Zastupitelé se shodli na provedení a financování koncesního projektu, pak by se uskutečnilo výběrového řízení na investora a provozovatele zimního stadionu,“ sdělil místostarosta Bystřice nad Pernštejnem Josef Vojta s tím, že do „výběrovky“ se může přihlásit každý, kdo splní dané podmínky.

Bystřičtí totiž hodlají hledat koncesionáře – soukromého partnera veřejného sektoru. Tento subjekt by stavbu zimního stadionu financoval a následně jej provozoval s tím, že město by mu jej po dobu určitou dobu splácelo. Jedná se o takzvané Partnerství veřejného a soukromého sektoru Public Private Partnerships (PPP). „Zjednodušeně to znamená, že stojíme o to, aby stadion někdo postavil a následně ho provozoval s tím, že město mu jej bude po dobu patnácti let splácet,“ doplnil místostarosta Vojta.

Na projekt zimního stadionu, který by měl stát v lokalitě Lužánky, by bylo potřeba více než padesát milionů korun. Už by však nebyl tak velkorysý jako původní verze, s níž Bystřičtí počítali před několika lety a na již opakovaně nezískali evropskou dotaci. Součástí záměru výstavby stadionu je krytá hala s ledovou plochou splňující normu pro oficiální hokejová utkání, takže by se tam například mohla hrát i oblíbená Vesnická liga, hlediště pro dvě stě padesát diváků, zázemí a také parkoviště. (zp)