Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, vlak, křest
Rainbow page separator

Bystřičtí pokřtí nový vlak

Pondělí, 27. Květen 2013

pixmac000057666063-free-nova-zastavka-zdar-nad-sazavou-vlak-zelezniceBystřice nad Pernštejnem / V sobotu 8. června krátce po poledni na bystřické nádraží dorazí v rámci propagační jízdy nová vlaková souprava Bystřičan. Vlak s potiskem kreslených obrázků například bystřického náměstí s kostelem, hradu Pernštejna, westernového městečka, zříceniny hradu Zubštejn, přehrady ve Víru, uranových dolů a dalších výrazných dominant bystřického regionu bude přepravovat cestující na trase Žďár nad Sázavou – Tišnov.

Na nádraží ve zhruba hodinovém programu vystoupí děti z bystřické umělecké školy, po celou dobu zastávky vlaku se o zábavu rovněž postarají animátoři a hudebníci, kteří budou doprovázet vlakovou soupravu a rozdávat dětem balónky a sladkosti.

Bystřická radnice do potisku vlaku investovala 150 tisíc korun. Kromě Bystřice nad Pernštejnem se k nabídce Českých drah umístit svoji reklamu na regionální vlakové soupravy, které jezdí na tratích v Kraji Vysočina, připojilo ještě pět vysočinských měst, a to Velké Meziříčí, Chotěboř, Jaroměřice nad Rokytnou, Jihlava a Náměšť nad Oslavou.