Bystřice nad Pernštejnem, aktuality, úprava cest, rybníky, Rácovák
Rainbow page separator

Bystřičtí upraví cesty mezi rybníky

Pondělí, 5. Srpen 2013

rybnik-babin-300x225Bystřice nad Pernštejnem / Přibližně 200 až 300 tisíc korun plánuje vydat bystřická radnice za úpravu cest v lokalitě Rácová, konkrétně mezi rybníky Müllerák a Rácovák. Už dříve na vybudování cest zkoušeli s pomocí místního rybářského svazu získat dotaci, ale k tomu nakonec nedošlo.„Během tohoto měsíce necháme vytyčit prostor, kde nové cesty vzniknou. Pracovníci Lesního společenství obcí pak provedou vyčištění místa od náletových rostlin. Předpokládáme, že začátkem září by pak mohlo dojít k úpravě cest a jejich vysypání šotolinou. Možná tam umístíme i informační tabuli,“ sdělil místostarosta Bystřice Josef Vojta.

Půjde zhruba o pět set metrů vysypaných cestiček. Poslední prázdninový den se bude v lokalitě konat tradiční akce bystřické radnice – procházka zakončená opékáním špekáčků s doprovodným programem. „V tu dobu ještě cesty zcela dokončeny nebudou, ale vyznačeny ano,“ poznamenal Vojta.

K revitalizaci Rácové došlo před několika lety, v jejím rámci byl obnoven rybník Müllerák a vybudován nový, který byl pojmenován jako Rácovák. V oblasti se rovněž nachází patnácté z celkem sedmnácti turistických Bystřických zastavení pro poznávání města a jeho okolí.