Bystřice nad Pernštejnem, bystrice nad pernstejnem, aktuality, radnice
Rainbow page separator

Bystřičtí uvažují, co se starou radnicí

Středa, 7. Listopad 2012

Bystřice nad Pernštejnem / O dalším využití staré radnice na Masarykově náměstí uvažuje vedení Bystřice nad Pernštejnem. „Objekt je už od poloviny loňského roku, kdy se všichni úředníci města sestěhovali do budovy úřadu v Příční ulici, prázdný. Tedy s výjimkou obřadní síně, která se i nadále používá. O jinak nevyužitou budovu se samozřejmě musíme starat, například ji temperovat,“ vyjádřil se místostarosta Bystřice Josef Vojta. Radní proto vypsali záměr na pronájem radnice s tím, že obřadní síň by v ní zůstala zachována i nadále. Rovněž budovu nabídli k pronájmu některých subjektům, například pobočce úřadu práce.

Zrušit obřadní síň Bystřičtí zatím nehodlají, i když svatby se odehrávají i v tamním muzeu. Tam se ale mohou konat pouze menší svatební obřady, zhruba do dvaceti lidí, více svatebčanů by se tam obtížně směstnávalo.

Do budoucna tedy vedení města plánuje vybudování nové obřadní síně, která by byla situovaná v bystřickém kulturním domě. Vznik potřebné studie už odsouhlasili zastupitelé. „Jednalo by se o víceúčelovou obřadní síň, která by mohla sloužit nejenom pro svatby, vítání občánků a podobné akce, ale například rychlou změnou dispozicí – kupříkladu posuvnými stěnami – i pro některé kulturní programy,“ doplnil Josef Vojta. S tím, že studie ukáže, zda by vůbec v daném prostoru bylo možné multifunkční obřadní síň vybudovat, případně, jaký by byl její konkrétní vzhled.  (zp)

Foto: dedictvivysociny.cz